Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжин: Помолились, зачитали вірші і прошли вулицями міста

Офiцiйний сайт мiста
http://nizhyn.osp-ua.info/


Ніжин: Помолились, зачитали вірші і прошли вулицями міста

20 лютого 2014

Громада Ніжина зібралась на центральній площі міста 19 лютогоі, щоб вшанувати молитвами пам’ять загиблих у Києві та висловити свою позицію щодо подій, які відбуваються у країні.
 
Зібрання почалось о 18:00. Люди, що підтягувались, вітались гучним «Слава Україні», у відповідь на яке обов’язково отримували не менш голосне «Героям слава!».
 
Деякі з них роздавали свічки для молитви, інші — підпалювали імпровізаційні ліхтарики на підніжжі пам’ятника Леніну. Хтось просто спілкувався з однодумцями і чекав розвитку подій. Поступово тут зібралась аж ніяк не мала кількість людей.
 
Молитва за Україну
 
Розпочали з виступу священнослужителів – вони один за одним читали молитви, а після – розмовляли з громадою, висловлювали свої думки щодо ситуації, яку ми можемо спостерігати сьогодні у своїх містах. Виступаючи, вони робили акцент на можливості кожного з нас впливати на розвиток подій в країні, але звертали увагу на необхідність бути небайдужими. Лунало чимало закликів не боятися виражати свою думку, не закривати очі на криваві події в Україні і не мовчати про це принаймні один з одним.
 
«Нас не чують»
 
«Проблема нашої влади полягає у тому, щовона не чує нас. Скільки ще повинно загинути людей, щоб влада звернула увагу на позицію свого народу?» — з такими думками до ніжинців звернувся один з представників духовенства. «Ніякі гроші та влада не гідні жодного невинного життя» — зазначили вони. Пам’ять загиблих вшанували також і хвилиною мовчання.
 
Після того, як усі духовні представники різних церковних конфесій висловились, слово було надане безпосередньо учасникам мітингу. Їм було що сказати: хтось розказував про свою біль за український народ, хтось закликав до активних дій в їх підтримку. Зачитали вірш Василя Симоненка. В пам’ять врізались дуже влучні слова одного із виступаючих: «Ми довго сіяли те, що зараз пожинаємо – нашу байдужість.»
 
Після закінчення усіх виступів присутні одразу ж підняли тему допомоги Київському майдану і один за одним висували свої ідеї щодо цього. Тут же на місці були обрані люди, які зберуть і передадуть Київському майдану кошти та ліки. Усі бажаючі мали можливість добровільно зробити матеріальний внесок в цю справу.
 
Були і незгодні
 
…Поодаль розмістились представники «антимайдану». Час від часу зі сторони їх розташування було чутно поодинокі виклики на зразок «Україна проти майдану» та «Майдан – геть!», на які ворожо обертались учасники мирного мітингу. Однак, ні до яких зіткнень це не призвело – зібрання лишалось мирним до останньої хвилини.
 
Йшли колоною поблизу парку Шевченка
 
Так, о 19:20 розпочався мирний марш вулицями міста Ніжина, на який після молитовного зібрання залишилась переважно молодь. Щойно розпочалась хода, з’явилась інформація про підхід тітушок, яку люди миттєво розповсюдили між собою. Але вона не підтвердилась – руху маршу ніхто не перешкоджав.
 
Майже безперестанно лунали патріотичні заклики. Більшість з них – не агресивні, які підхоплювались «на ура», але були і не дужі гуманні гасла. Останні частина людей відмовлялася викрикувати. Через погодні умови рух був не дуже зручним, але люди допомагали один одному – підсвічували дорогу кишеньковими ліхтариками, а хлопці допомагали дівчатам перестрибувати ями з водою, та підтримували їх, щоб не дати підсковзнутись на слизькій поверхні.
 
Мітингувальники рухались організованою колоною через центральну алею міста — від площі до вулиці Шевченка (кінцеву запинку зробили в районі «Великої Кишені»). Гасла та слова підтримки звучали не тільки із самої колони, а й з проїжджаючих повз неї машин. Дехто спостерігав за тим, що відбувалось, з вікон своїх квартир. Хода закінчилась приблизно о 20-ій годині.
 
Наступне зібрання назначили на завтра – о 18:00, на центральній площі. Запрошували знову приходити усіх присутніх сьогодні і просили їхпередавати запрошення друзям.НОВИНИ ЧЕРНІГОВА

 
Постiйна адреса сторiнки: http://nizhyn.osp-ua.info/news/80211/nizhin-pomolilisy-zachitali-virshi-i-proshli-vulicjami-mista.html


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2010
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua