Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Бюджетна комісія першою побачила головний фінансовий документ Ніжина на цей рік
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Бюджетна комісія першою побачила головний фінансовий документ Ніжина на цей рік

21 сiчня 2015

20 січня, напередодні чергової сесії міськради депутатська бюджетна комісія знайомилась та розбиралась із міським бюджетом-2015.

Уже за кілька днів головний фінансовий документ ухвалить область, і двадцять сьомого січня буде й наша черга.

Цей бюджет фахівці називають бюджетом виживання. Прем’єр міністр наголосив, що дав усі інструменти “для заробітку грошей” усім містам. Тож, жалітися на недостачу грошей і сподіватись на субвенції чи дотації в кінці року з держбюджету годі й сподіватись.

Начальник фінансового управління Людмила Писаренко розповіла депутатам про всі тонкощі цьогорічного бюджету. Познайомитись із ними можуть й читачі нашого інтернет видання “Уездные новости”.

“Відносно доходів. Нам на 2015 рік довели план по надходженню власних і закріплених доходів на суму в розмірі вісімдесят шість мільйонів двісті сорок дев’ять тисяч гривень. Це при тому, що фактичні надходження за минулий рік у нас склали сімдесят три мільйони дев’ятсот тисяч.

Тобто, план довели на дванадцять мільйонів триста тисяч більше, ніж ми фактично отримали за минулий рік”, — говорила Людмила Віталіївна.

У межах цих доходів виділено план тільки по податку на доходи фізичних осіб сорок три мільйони сімсот сорок три тисячі гривень.

При тому, що фактичні надходження за минулий рік склали сорок шість мільйонів двісті двадцять вісім тисяч гривень. Але на 2015 рік зменшився відсоток відрахування до місцевого бюджету з цього податку з семидесяти п’яти відсотків до шістдесяти. Це на тринадцять мільйонів зменшить наші надходження податку на доходи фізичних осіб.

Заробляти кошти місто планує за допомогою комунальних підприємств, підприємців, акцизного податку на тютюн, алкоголь, бензин, нерухомості, надання в оренду комунального майна, земельних ділянок, екологічного податку, податку на транспорт та паркування й т.д.

“Решту податків ми планували, виходячи із даних податкової інспекції, за даними статуправління. Тобто, ми запланували податок на прибуток підприємств комунальної власності в розмірі триста сорок сім тисяч гривень.

Акцизний податок із реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — шість мільйонів триста дванадцять тисяч гривень. Виходячи із кількості платників і обсягів реалізації за даними статуправління.

Екологічний податок — вісімдесят дев’ять тисяч гривень. Адмінштрафи у нас залишаються на рівні одинадцяти тисяч гривень.

Оренда комунального майна — мільйон гривень, за даними відділу оренди комунмайна і КП “Оренди комунального майна”. Вони трохи зменшують обсяги очікуваних надходжень у 15 році в порівнянні з минулим роком.

Державного мита заплановано на сто дев’яносто п’ять тисяч гривень.

Місцевих податків і зборів — двадцять п’ять із половиною мільйонів”, — пояснила головний фінансист міста.

У п’ятнадцятому році до місцевих податків і зборів увійдуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У нас очікувані надходження складають чотирнадцять тисяч гривень.

Плата за землю, яка складається з податку і орендної плати — тринадцять мільйонів сто тридцять одна тисяча гривень.

Транспортного податку місто планує назбирати двісті сімдесят п’ять тисяч гривень.

Збору за паркування транспорту — десять тисяч гривень. Туристичного збору — дев’ять тисяч триста.

Єдиний податок, він у цьому році перенесений з бюджету розвитку на загальний фонд, теж буде джерелом надходження коштів до міської скарбниці.

“Із його надходження очікується на рівні минулого року дванадцять мільйонів шістдесят п’ять тисяч гривень.

Ми пропонуємо зменшити доходну частину бюджету на дев’ять мільйонів сорок п’ять тисяч гривень сімсот. Оскільки на цю суму джерела доходу чи збору, який міг би збиратись на території міста у нас немає.

Завищити надходження по тих джерелах надходження на сьогодні ми не можемо, завідома запланувавши виконання цих податків і зборів. Бо ми повинні прийняти більш менш реальний бюджет як по доходах так і по видатках. Тому, наша пропозиція зменшити доходи до рівня, так би мовити, фактичних надходжень обрахованих сум. Тобто, затвердити доходи в сумі сімдесят сім мільйонів двісті три тисячі гривень”, — сказала Л. Писаренко.

Крім того, бюджету міста запланована дотація, яка раніше називалась дотацією вирівнювання. Ніжин її отримав у вигляді сімдесяти мільйонів гривень у минулому році. У цьому році — це базова дотація, яка складе сім мільйонів двісті двадцять сім тисяч гривень. Тобто, дотацію зменшили, практично, в десять разів.

“Ми підготували два рішення про встановлення ставки акцизного податку. Ми просто констатуємо п’ять відсотків. Так як у податковому кодексі.

Друге рішення — про затвердження місцевих податків і зборів. До нього ми вкладаємо шість положень по єдиному податку на нерухоме майно, транспорт, землю, паркування і туристичний збір.

Зокрема, по єдиному податку дещо змінилось у порівнянні з минулим роком. Перш за все, зміни торкнулись першої групи платників єдиного податку. Раніше в першу групу входили фізичні особи підприємці, обсяг доходу яких протягом року не перевищував сто п’ятдесят тисяч гривень. Зараз потрібно, щоб не перевищував триста тисяч гривень.

По другій групі був мільйон гривень обсяг доходу, зараз — півтора, і ставки залишаються такі, які й були. Для першої групи в нас було встановлено десять відсотків, вони і залишаються. Для другої групи було двадцять відсотків, то так і буде. По третій і четвертій нічого не змінюється. П’ятої й шостої групи вже немає, розповіли фахівці.

Стосовно встановлення податку на нерухомість у депутатів міськради виникла маса питань, тому це питання відклали до п’ятниці. Адже народні обранці планують обговорити “ціну” на нерухомість ніжинців із іншими депутатами, представниками народної і громадської ради, фахівцями, представниками податкової і т.д.

Видатки бюджету члени депутатської комісії також обговорювали досить активно.

На освіту й медицину з державного бюджету виділили субвенції. На думку спеціалістів саме таке виділення коштів на бюджетні установи є початком децентралізації влади.

На медицину з державної “кишені” виділили більше сорока семи мільйонів гривень. Ця сума склала на один мільйон більше, ніж ніжинські медики витратили минулого року. Хоча свої потреби медицина обрахувала на суму в шістдесят один мільйон.

Ці кошти розподілені на рівні частини по місяцям і всі медики мають вкладатись у цю суму, не виходячи за її межі.

Субвенційні гроші між міськлікарнею і пологовим будинком депутати бюджетної комісії розподілили наступним чином: лікарні — тридцять сім мільйонів двісті п’ятдесят тисяч гривень, пологовому — десять мільйонів п’ятдесят три тисячі гривень.

Додатково до цих усіх видатків будуть субвенції на інсулін хворим на цукровий діабет.

Освіта фінансуватиметься із двох джерел — державного бюджету та місцевого.

“У нас видатки на освіту в цьому році складаються: по загальному фонду Мінфін довів двадцять два мільйони сімдесят п’ять з половиною тисяч гривень; держава довела освітньої субвенції сорок шість мільйонів вісімсот вісімдесят сім тисяч гривень. Тобто, усього шістдесят вісім мільйонів дев’ятсот тисяч гривень. Хоча, потреби нашої освіти сто мільйонів двісті тридцять три тисячі гривень. При тому, що фактичні минулорічні видатки склали вісімдесят мільйонів гривень,”- говорила Людмила Писаренко.

За рахунок субвенції освіта зможе фінансувати лише загально освітні школи, ліцеї, гімназії та харчувати категорійних дітей (дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених родин, і дітей під опікою), і витрачати гроші на заходи по оптимізації ЗОШ. Ні на які інші потреби місто витратити освітянські субвенційні кошти не зможе.

Харчування учнів 1-4-х класів ця субвенція не передбачає. Щоб учні початкових класів змогли їсти в школах, то місту потрібно буде викласти майже три мільйони за цілий рік тому підприємству, яке забезпечуватиме дітей гарячим харчуванням. Проте, й до цього року учнів початкових класів і категорійних дітей харчували за рахунок міського бюджету.

Культурі з бюджету мають виділити сім мільйонів дев’ятсот п’ятдесят тисяч гривень. Хоча їх потреба складає більше одинадцяти мільйонів. Минулого року її фактичні видатки були дев’ять мільйонів двісті двадцять три тисячі.

Проте, це все лише попередні цифри, адже остаточний “вердикт” по розподіленню коштів має винести сесія міської ради наступного тижня.


ПОДІЇ І КОМЕНТАРІ

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)