Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: «Московські» пристрасті ніжинських торговців
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

«Московські» пристрасті ніжинських торговців

20 листопада 2014

18 листопада, з самісінького ранку ніжинські підприємці, які торгують на Колгоспному ринку вийшли на мітинг під стіни міської ради. Вони вимагали, щоб ніжинська влада якнайскоріше навела лад на вулиці Московській під ринком.

Також, підприємці вимагали, щоб ті, хто торгує на тротуарі під ринком залишили свої звичні “робочі місця” й зайшли продавати свої товари на територію, яка визначена для торгівлі, на рівних умовах з рештою підприємців.

На мітингу, голова Спілки підприємців Лариса Артеменко, зачитала резолюцію, яку вона написала спільно з іншими підприємцями Колгоспного ринку та загальним зібранням затвердили її.

Підприємці, на чолі з Ларисою Миколаївною, жалілися, що по вулиці Московській та Подвойського неможливо пройти ні з ранку, ні після обіду, а ні влітку, а ні взимку. Адже весь тротуар, який створений для того, щоб по ньому могли вільно пересуватись люди, зранку вщент заставлений товарами, продавцями та покупцями, а після обідньої пори завалений сміттям, коробками, пакетами та іншим непотребом. А сам товар продається в жахливій антисанітарії. Молочні, м'ясні, та інші продукти й товари продаються з землі та ще й дуже близько від проїжджої частини.

До мітингу долучились і ті підприємці, які торгують на вулиці Московській. Вони переконували всіх присутніх, що мають право торгувати на цій вулиці, що сміття після себе не залишають зовсім ніякого. І йти торгувати в інше місце взагалі не збираються тому, що всі інші запропоновані місця їм не подобаються.

Проблема торгівлі на Московській з часом набуває розмахів соціального вибуху в місті. І всім про це відомо. Але, не дивлячись на те, до мітингувальників, щоб поговорити з людьми та зменшити напругу, не вийшли ні міський голова, ні жоден із його заступників та жоден депутат міської ради.

Заступник міського голови Олег Баранков, коли виходив із свого кабінету, побачивши натовп, чкурнув пришвидшеним кроком у зворотному від людей напрямі.

Підприємці з Московської вирішили не витрачати час для балачок надворі й піти в кабінет до міського голови вимагати зустрічі з ним.

По дорозі до кабінету мера, голову спілки підприємців Ларису Артеменко торгівці з Московської штовхали в спину, хапали за руки, погрожували фізичною розправою та казали, що вивезуть її в ліс (але зовсім не на пікнік). За неї заступались підприємці з ринку.

Анатолій Лінник, очільник Ніжина, на категоричну вимогу підприємців, зустрівся з обома сторонами “торгового” конфлікту в великій залі міськвиконкому. Він говорив, що переговори з підприємцями з Московської ведуться вже дуже давно. Проте, вирішити цю проблему не можуть і досі.

“Міська влада не має такого права та й немає такого закону, який би дозволяв вести торгівлю на тротуарі. Щоб ринок на Московській міг функціонувати, треба виділяти землю. Міська рада виділити землю не може, бо там знаходиться тротуар. А на Колгоспному ринку є вільні місця. Ми нарахували більше двохсот місць лише в м'ясному та молочному павільйоні. А також багато місць на “зелених рядах”. І, якщо підприємці всі разом зайдуть на ринок, то і люди, покупці, будуть йти за покупками на ринок і підприємці не лишаться без доходу”, — розповідав Анатолій Валерійович.

Проте, підприємці з Московської категорично відмовлялись слухати будь-які варіанти вирішення проблеми зі стихійною торгівлею під ринком і говорили, що йти з-під ринку вони нікуди не збираються. Вони казали, що зайшовши на ринок, вони втратять останній шматок хліба.

Також торгівці з Московської запевняли, що таку кількість торгових місць ринок не надасть. До того ж існуватиме проблема з підвозом товару. Багато хто мусить возити свій товар великими машинами. І це знову створить великі незручності.

Міський голова сказав підприємцям із Московської, якщо вони зберуть всі необхідні дозвільні документи для ведення торгівлі і, якщо виконавчий комітет проголосує за рішення про продовження торгівлі під ринком, то підприємці зможуть і надалі торгувати.

А також міський голова запропонував підприємцям, як варіант, влаштувати ярмаркові дні кожної суботи й неділі. Перекривати рух транспорту від РАЦСу й до Гоголівської, щоб і продавці й покупці могли вільно купувати й продавати товари. Але це тільки два дні на тиждень. Ну максимум три.

Та підприємці не погодились і на такий варіант. Вони наполягали на тому, що їм потрібно торгувати на Московській п'ять днів на тиждень, інакше вони нічого не зароблять. А їм треба добувати свій шмат хліба, щоб хоч якось годувати сім'ю в такий складний для країни час — пояснювали підприємці.

Рішення виконкому про дозвіл проведення продовольчого ярмарку на вулиці Московській та площі Заньковецької закінчився 31 жовтня. Новий ніхто не надавав. Міліція вже проходила по Московській і попереджала підприємців, що буде виписувати адмінпротоколи за торгівлю в недозволеному місці та конфісковувати товар. Та підприємці не бояться ні міліції, ні міської влади й вже завтра збираються знову займати свої звичні місця для торгівлі.

Проблему, на жаль, вирішити так і не вдалось. Але підприємці з Колгоспного ринку пообіцяли, якщо їх колеги з Московської не зайдуть на ринок, то вони вийдуть із торговими наметами та столами на Гоголівську та центральну площу міста й торгуватимуть там. Таке типове вирішення проблеми для ніжинських торговців.


ПОДІЇ І КОМЕНТАРІ

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)