Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжин: Друга прокурор посадить, але дружити не перестане
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ніжин: Друга прокурор посадить, але дружити не перестане

5 вересня 2014

Рівень злочинності на Чернігівщині знижується. Хоча вбивств і замахів, розбоїв і пограбувань стало більше. Прокурор Чернігівської області Володимир Стеценко розповів про проміжні підсумки роботи свого відомства.

Але спершу — відповіді прокурора на актуальні для нашого регіону запитання.

Про зміну поглядів прокуратури

На початку поточного року прокуратура програла у суді справу проти колишнього начальника управління ЖКГ Чернігівської міської ради Вадима Антошина. Деяка його діяльність буцімто нанесла місту збитків на суму 1,7 млн. гривень. Старе керівництво прокуратури збиралося оскаржувати рішення в апеляційному суді…

— Суд виправдав Антошина, — згадує Володимир Стеценко. — Ще до того, як я прийшов сюди на роботу, наші працівники підготували апеляцію. Але я подивився і не побачив жодної для неї підстави. Ми її відкликали.

Що ж виходить? Або попередники занадто хотіли «посадити» Антошина, або нинішня прокуратура цього дуже не хоче?

Про нічне життя Ніжина

Особливості «нічного життя» Ніжина відомі навіть пенсіонерам районного центру. Прибудована до багатоповерхівки «бутербродна» «Табаско» вже кілька років не дає спокійно спати тисячам мешканців навколишніх будинків. І навіть у владних кабінетах ніжинці не можуть знайти порятунку від нічного ґвалту.

— Мені відома ця ситуація, — сказав пан прокурор. — Деякий час тому була публікація у якійсь газеті (напевно, в «Чернігівщині» №30 від 24 липня. — Авт.) і я доручив нашим працівникам розібратися і доповісти. Інформації на сьогодні ще не отримав, але питання на контролі і з ним, я думаю, ми розберемося. У якому режимі продовжить працювати заклад, поки що не знаю, але реагування мусить бути обов’язково.

Тим часом «Табаско» хвалився гучно відкрити новий сезон. За інформацією зі сторінки закладу в Інтернеті, — разом з початком нового навчального року, тобто 1 вересня. Готуйтесь, пишуть, «к сногсшибательным вечеринкам в обновленном формате». Мешканці сусідніх будинків знову не сплять?

Про чиновників-мазохістів

Методи роботи самопроголошених люстраторів викликають занепокоєння не лише у кандидатів на люстрацію та їх родин, але й у тих, хто переглядає віде-озйомку процесу люстрації (читай -тероризування посадовців). Такі відео люб’язно оприлюднюють в Інтернеті самі люстра-тори. На подібні «кіно» слід обмеження за віком встановлювати принаймні «16+».

— Якщо ви дізнаєтеся про факти фізичного тиску, то негайно повідомляйте нам, — просить Володимир Стеценко. — Будемо реагувати, бо це грубе порушення закону. Це очевидно з їхнього відео? До нас із такими скаргами люди не зверталися, а без заяви реагувати ми не можемо. Можливо, людина сама цього хоче: прийшли, переконали, що їй треба писати заяву. Якщо хтось звернеться, що був тиск, тим більше кримінального характеру, зрозуміло, повинна бути реакція з боку міліції. А якщо міліція не реагує — з боку прокуратури.

Виявляється, прокурор не виключає варіанту, що є такі чиновники, які бажають, щоб хтось вдерся до їхнього кабінету, перелякав та змусив писати заяву про звільнення. Цікаво, чи багато на Чернігівщині таких мазохістів?

Про «добровільність»

Останнім часом міська влада Чернігова почала практикувати на своїх підлеглих «добровільні» відпустки за власний рахунок. Наскільки вони добровільні, пояснила заступниця міського голови Анна Романова, у якої «прорізався голос» після подання заяви про звільнення.

Прокурор складу злочину в «примусовій добровільності» не вбачає, а факти таких відпусток схвалює: економія грошей у зв’язку з їх дефіцитом у фонді заробітної плати.

— Я в таку відпустку не збираюся. І знаєте чому?

— Хто ж Вас примусить?

— Якщо я піду у відпустку, мої заступники підуть, інші начальники управлінь, то хто буде вирішувати наявні у нашому регіоні проблеми? Тим більше, за законом, я ще не заслужив відпустку — я ще «молодий спеціаліст».

Пан Стеценко, мабуть, натякає на тривалість свого перебування на посаді прокурора Чернігівської області. Вона ще не досягла півроку, що не дає йому права на повну передбачену законодавством ОПЛАЧУВАНУ відпустку. Для неоплачува-ної відпустки законодавство такого терміну роботи на посаді не передбачає.

Про дружбу

На свої першій прес-конференції як прокурора Чернігівської області Володимир Стеценко похизувався своєю дружбою з народним депутатом Валерієм Дубілем. А навколо «фінансового зростання» останнього в буремні 90-ті роки є певні негарні чутки. Чи проявиться дружба в біді, якщо прокурору стануть відомі факти порушення другом закону?

— Зрозуміло, що проявиться, — відверто заявив Володимир Стеценко.

— Згідно із законом будемо діяти, — додав він після невеличкої паузи. — Перший начальник у нас — закон, а другий — генеральний прокурор. Друзів у нас багато: дружити ж можна — жодні закони цього не забороняють. Проте сьогодні я на цій посаді. Якщо людина скоїла злочин, я повинен реагувати. Реагувати згідно закону.

Біда в числах

Доповідаючи про дотримання на Чернігівщині закону, пан прокурор повідомив, що в поточному році зафіксовано дещо менше (13 тис.) злочинів, аніж за цей період 2013 року. Злочинності, запевняє прокурор, в області стало на 4% менше.

А рівень розкриття становить 61%, що набагато краще, аніж у середньому по країні (42,8%).

Незважаючи на наведені оптимістичні тенденції, кількість вбивств та замахів на життя збільшилась на Чернігівщині на… 64% (з 25 до 41), умисних тяжких тілесних ушкоджень — на 35% (з 34 до 46). Покращили свої показники й розбійники та грабіжники області — на 34% та 24% відповідно.

Розперезалися на Чернігівщині неповнолітні. З початку року вони скоїли на 35% злочинів більше (з 82 до 111), аніж за цей час торік.

Перевиховування злочинців також дає збої, оскільки скоєних рецидивістами порушень закону стало більше на 27% (з 600 до 764).

Слід зауважити, що позитивні зміни прокурор наводив у відсотках, а негативні — у кількісному вираженні. Можна припустити, що з метою «скрасити» останні. Бо стрибок, скажімо, вбивств і замахів з 25 до 41 виглядає не так образно і вражаюче, як зростання на 64%.


НОВИНИ ЧЕРНІГОВА

 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)