Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжин: «Квітковий рай» пропонує відвідати Марина Дегтяр
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ніжин: «Квітковий рай» пропонує відвідати Марина Дегтяр

20 березня 2014

Перша персональна виставка Марини Дегтяр “Квітковий рай” представлена в художньому відділі краєзнавчого музею.
 
Величезна палітра кольорів та яскраві фарби змушують зупинятись біля кожної картини молодої художниці та всотувати в себе все світло та енергетику робіт, запевняють відвідувачі виставки.
 
На виставці Марині дарували квіти, зичили здоров’я, бажали творчого злету, захоплювались її роботами та давали поради.
 
Привітати дівчину з першою персональною виставкою прийшли її родичі, друзі та знайомі, вчителі та класний керівник, талановиті художники та керівник управління культури.
 
Тридцять дві роботи, які представлені на виставці, виконані в стилі декоративного розпису. Та, переважна більшість робіт, виконана з елементами Петриківського розпису. Такі роботи ще називають мальовками.
 
Із давніх часів українки малюнками в такій техніці розмальовували свої білосніжні хати як зсередини, так і знадвору, розповіла завідувачка художнім відділом Наталія Тира. Українські хазяйки малювали квіти та різнобарвних птахів і над вікнами, і на віконницях, і на призьбі, і під стріхою, і на глухій стіні хати. Особливої уваги господині зазнавали піч, піл і стіна біля полу. Господині робили самостійно фарби з різноманітних рослин та їх частин: пелюстків соняшнику, пролісків, первоцвіту, плодів вишні. Ці всі компоненти змішували з молоком чи яйцем, додавали в цю суміш вишневого клею і такими природними фарбами малювали яскраві малюнки. Обов'язковою умовою для такого розпису слугувало біле тло. Окрім прикрашальної функції розпис виконував ще й захисну — люди вірили, що за допомогою таких малюнків зможуть оминути лихо.
 
Та Марина Дегтяр говорила, що надихають її створювати свої роботи зовсім не функції таких картин. Своє натхнення вона розпочала черпати на весняному обійсті своєї бабусі, коли починали квітнути сади.”Коли ти в саду, то самої квітки не бачиш. Але бачиш те буяння різноманітних кольорів і тобі одразу хочеться його передати. Я цю природну красу бачила з дитинства. Я на цьому виросла. У мене мама тоді дуже багато працювала і дуже часто залишала мене з бабусею. І коли виходила в сад і там все квітло, то я, ніби, просочувалась тим усім. І в мене те все відклалось: любов до квітів і до саду”, — говорила Марина.
 
Хоч молода художниця розпочала займатись декоративним розписом три роки тому, до вступу в ніжинське училище культури й мистецтв, та перший свій хист до малювання проявила ще в ранньому віці. Дівчина розповіла, що перші спроби малювати були руками в маминій помаді на папері. Потім олівцями та фарбами на шпалерах. “Малювала років у п’ять на шпалерах під вікном, щоб можна було штору закрити й, щоб ніхто й нічого не побачив”, — поділилась Марина.
 
А от почало виходити малювати в дівчини в п’ятому класі.
 
Перед вступом до училища культури й мистецтв вона познайомилась із своєю вчителькою декоративного розпису станції юних техніків Світланою Старостенко. Світлана Василівна допомогла навчитись малювати в такому стилі. І навчила головного — поки людина живе, то вона має навчатись і удосконалюватись.
 
Тому Марина на досягнутому зупинятись не збирається. Вона поділилась планами на майбутнє — вчитись, розвиватись і удосконалюватись. Найближчим часом дівчина прагне попрацювати над розписом меблів. “Мені подобається і хочеться працювати з меблями. Дуже хочу попрацювати з фасадами кухонь та спалень у такому стилі. Це в моїх найближчих планах”, — сказала художниця.
 
Марина Дегтяр говорила, що удома її картин практично немає, на стінах її оселі вони не висять. А от домашні столи та шафи розписані майже всі, розповіла дівчина.
 
Для своїх робіт використовує Марина гуаш, папір, або ж найрізноманітніші поверхні меблів.
 
“Я малюю, бо це дійсно те, що мені подобається. Яскравих фарб у житті не вистачає, а такі роботи всі життєві барви насичують. У живописі такі яскраві фарби не використовують. А тут можна взяти чистий червоний чи чистий синій колір і намалювати квіти”, — сказала дівчина.
 
Марина себе вважає дуже щасливою людиною, тому й усі її роботи, ніби сяють із середини та радують усіх, хто на них дивиться. “Насправді я дуже щаслива людина. Я дуже вдячна богу за те, що в мене є така сім’я, така країна, і є можливість займатись тим, чим подобається. Я вважаю, що мені дуже-дуже поталанило й інколи таке благословіння мені здається незаслуженим. І не заслуженим вважаю те внутрішнє щастя та світло, яке в мене є ”, — поділилась Марина.
 
Роботи Марини Дегтяр будуть експонуватись у художньому відділі музею до вісімнадцятого квітня. Тож усі, хто бажає переконатись у світлості та яскравості робіт Марини ще має час це зробити.Уездные новости
 

 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)