Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжин: Учасників бойових дій в Афганістані привітали з Днем виведення військ із афганської Республіки
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ніжин: Учасників бойових дій в Афганістані привітали з Днем виведення військ із афганської Республіки

14 лютого 2014

Із нагоди двадцять п’ятої річниці з дня виведення військ із Республіки Афганістан сьогодні в великій залі міськвиконкому з ювілейною річницею вітали воїнів-афганців.
 
Самі афганці цей день називають справжнім святом, бо для них закінчилось тоді страшне афганське пекло.
 
До зали завітали воїни Афганістану з міста та району, їх сім’ї, друзі та родичі. На урочистостях було вельми людно.
 
Привітати воїнів прийшли в. о. міського голови, заступники міського голови, голова районної держадміністрації, голова райради, представники депутатів Верховної Ради та депутати міськради.
 
Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих земляків і всіх тих, хто не повернувся додому з полів бою Афганістана.
 
А тих, хто вижив і повернувся тоді, більше двадцяти п’яти років тому, керівники міста та району нагородили воїнів грамотами і бажали їм миру, злагоди та здоров’я.
 
Почесними грамотами виконавчого комітету НМР, квітами та грішми нагородили учасників бойових дій Бутенка Василя Григоровича, Бойка Петра Михайловича, Борисенка Володимира Васильовича, Воронуху Михайла Петровича, Євтуха Сергія Григоровича, Кулініча Анатолія Андрійовича, Кожуховського Миколу Миколайовича, Казиміра Дмитра Васильовича, Лапузу Олександра Івановича, Михника Юрія Михайловича, Бориса Віталія Івановича, Галату Миколу Івановича, Кривця Віктора Кузьмовича, Борисенка Олександра Григоровича.
 
Почесними грамотами ОДА нагородили Шевлюгу Володимира Івановича, Гакова Григорія Миколайовича, грамотами РДА — Бойка Олександра Григоровича, Куца Миколу, Олександровича, Галату Миколу Івановича, Сапсанюка Анатолія Григоровича. Грамотами облради — Хоменка Миколу Михайловича, Лазаренка Сергія Михайловича, Вергуна В’ячеслава Івановича та інших.
 
Також нагородили пам’ятними медалями розвідників-афганців Борисенка Олександра Григоровича, Калашника Миколу Миколайовича, Покрасьона Сергія Олексійовича, Холода Віталія Олексійовича.
 
Три тисячі двісті вісімдесят синів України не повернулись живими з афганської війни. Серед загиблих і шестеро хлопців нашого міста та району.
 
У Ніжині та Ніжинському районі поважають пам’ять полеглих у боях, тому практично в кожному населеному пункті району та в нашому місті є пам’ятники та меморіали, які не дозволяють забути полеглих.
 
Матері загиблих воїнів Парубця та Брюховця не стримували сліз. Вони плакали і дякували тим афганцям, які вижили й повернулись. Говорили жінки, що ті, хто повернувся додому дали їм сили жити далі.
 
Мати загиблого Юрія Брюховця говорила, що якраз сьогодні її сину мав би виповнитись п’ятдесят один рік. Але він загинув зовсім юним, у свої дев’ятнадцять. “Як Юру вбили, то мене викликали в партком і привезли туди медалі, якими нагородили мого сина. Орден Червоної Зірки привезли. Я тоді працювала зварювальником. І так у робочому костюмі прийшла в кабінет. Мені видали всі Юрині нагороди й я так, плачучи, в жменях понесла всі ті нагороди на кладовище”, — розповіла жінка. Мама Ю. Брюховця сказала, що тоді змогла все те пережити лише за підтримки друзів свого сина, які з ним були в Афганістні. Казала вона, що ті, хто пройшов війну дуже цінні, чесні та порядні люди. Бажала жінка всім учасникам бойових дій ніколи в житті більше не бачити війни й щоб майбутні покоління ніколи не воювали між собою.
 
Присутні в залі й жінки й чоловіки плакали та не приховували своїх сліз. Але в той же час вони раділи, що, з рештою, в тодішніх політиків переміг здоровий глузд над хворими амбіціями й вони вивели війська з Республіки Афганістан.
 
По завершенні урочистостей — спільне фото на згадку на центральній площі. Потім, усі учасники бойових дій, представники міської та районної влади, прості ніжинці, поїхали до пам’ятнику афганцям для покладання квітів.
 
Після покладання квітів військові зробили трьохкратний залп. По закінченні “протокольних процедур” афганців запросили на святковий концерт у драмтеатр.Уездные новости

 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)