Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжинський “десант” приземлився таки в Чернігові
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ніжинський “десант” приземлився таки в Чернігові

11 лютого 2014

Уже довгий час на теренах Сіверщини відбувається конкурентні змагання між ніжинською та чернігівською письменницькою й культурною спільнотами. Навіть багато поетів і прозаїків незнайомі між собою і ставляться один до одного з деякою мірою іронії, яка межує з сарказмом. Щоб подолати неприємні,  часто надумані негативні стосунки, потрібен діалог і пізнання творчості.
 

В КМЦ “Інтермеццо” за підтримки МГО “Апельсин” ініціативна група літературно-мистецького об’єднання “Гоголівка” провела  письменницьку зустріч чернігівських та ніжинських майстрів художнього слова. Звісно, через події, що відбуваються в країні, не було людно.  На зустріч з ніжинцями завітали голова Національної спілки письменників України в Чернігівській області Олена Конечна та неординарна поетеса Ірина Кулаковська. Ознайомлення з діяльністю “Гоголівки” розпочалося зі вступного слова Віктора Татарина. Він ознайомив присутніх з діяльністю мистецького об’єднання, що діє з осені минулого року та розповів щодо планів VII літературно-мистецького фестивалю, котрий проходитиме весною в Ніжині. Далі до слова запрошено Олександра Гадзінського. Він познайомив з діяльністю літературної студії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.  
 
Тетяна Винник – письменниця, журналіст презентувала свою книгу “Самоспалення дерева”. Дана книга вийшла у 2008 році за рахунок гранда президента В. Ющенка. Переднє слово до книги поетеси Тетяни написав Василь Герасим’юк. 
 
Творчий доробок показали й молоді. Михайло Ломоносов розпочинає свій шлях у літературі. Хлопець прочитав своє оповідання, яке за його словами зазнало декілька редакцій.
 
Мирослава Годунок – дівчина родом з Рівненщини. Та проте вона прижилася в Ніжині. Ось уже другий рік навчається в університеті. Нещодавно з її творчим доробком читачі змогли познайомитися на сторінках “Літературного Чернігова”. Навіть під час письменницького “десанту” була в творчому пошуку.
 
Вікторія Іващенко –поетеса, але в планах і проза. В її творчості зараз домінує емоції й переживання отримані на Майдані. Зокрема вірш присвячений Сергію Нігояну – першому, хто загинув у ХХІ столітті за волю України.
 
Роман Шабел – минулого року був ведучим “Гоголівки”. Перед такою публікою читав свої твори вперше. Його твори мають соціальний аспект.
 
Тему “Що читати?” підняв один з гостей зібрання. Кожен з присутніх висловився – кому подобається класика, а хто захоплюється сучасною літературою. Тетяна Винник сказала з цього приводу, що слід читати із живих поетів Василя Герасим’юка. Його приймають усі покоління письменників. Олександр Ясенчук (увечері він став об’єктом  нападу тих людей, котрі нічого, на мою думку не читають) та Олег Головатенко вважають, що слід читати й наших чернігівських метрів пера, зокрема  публіциста Володимира Сапона та книгу-передбачення “Революція” Павла Солодька. Олександр  Олександр Гадзінський розказав про ніжинських письменників, що пов’язані з університетом: Леоніда Кнорозка, Тетяну Сидоренко, Анатолія Шкуліпи.
 
Зустріч з письменницьким “десантом” з Ніжина пройшла в теплій обстановці. Мети було досягнуто. Чернігівці змогли познайомитися з ніжинською письменницькою школою, обмінялися контактною інформацією.ПІВНІЧНИЙ ВЕКТОР

 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)