Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Круглий стіл з представниками національних меншин Ніжина
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Круглий стіл з представниками національних меншин Ніжина

7 листопада 2013

5 листопада 2013 року проведено круглий стіл з представниками національних меншин Ніжина щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб за участю секретаря міської ради Олега Кірсанова, заступника міського голови Олега Баранкова, структурних підрозділів виконавчого комітету та ЗМІ. На зустріч були запрошені представники національних меншин міста Фелла Белінська - культурно-просвітницька спілка громадян польського походження «АСТЕР», Вільям Арвахі -  громадська організація ассирійців «Атра», Марк Ліпкович - Ніжинська міська єврейська община, Лариса Мілосова - Ніжинське міське товариство греків ім. Братів Зосимів.
Секретар міської ради Олег Кірсанов подякував присутнім представникам за виявлене  почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою, за культурно-просвітницький внесок в історичний розвиток м. Ніжина. Зауважив, що   при забезпеченні прав  осіб,  які  належать  до  національних меншин, держава виходить з того, що вони  є  невід'ємною  частиною загальновизнаних прав людини. Нещодавно виповнилося 20 років прийняття Закону України «Про національні меншини в Україні». Сьогодні Україні потрібні Концепція державної етнонаціональної політики та Стратегія боротьби з дискримінацією. Про це Президент України Віктор Янукович сказав на засіданні Громадської гуманітарної ради. «Вона відіграє дуже важливу роль на шляху лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, наближення нашого національного законодавства до європейських стандартів», - наголосив глава держави.
На даний час зростає роль громадськості, яка має проявити свою активну позицію та у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування діяти у сфері протидії проявам ксенофобії та нетерпимості. Влада в подальшому приділятиме значну увагу вирішенню проблемних питань національних меншин в нашому місті.
В м. Ніжині проживають приблизно 60 представників польської, 400 – єврейської, 100 – грецької та 180 – ассирійської діаспор.
Представники національних меншин в ході зустрічі поділилися своїми досягненнями за роки їхньої діяльності. Громадська організація ассирійців «Атра» видала свою книгу та буквар, працюють над розробленням нової книги, Ніжинське молодіжне товариство греків ім. Братів Зосимів видало п’ять випусків книг «Греки в Ніжині», завдяки спільній праці з культурно-просвітницькою спілкою громадян польського походження «АСТЕР» в гімназії № 16 та № 3 Луцина Ейма вчить гімназистів мови як волонтер, вивчення польської налагоджено давно і якісно, що сприяє зміцненню україно-польських зв'язків. Вагомим доробком організацій є започатковані дні національних культур, святкові програми, тематичні імпрези та вечори, культурно-мистецькі заходи, фестивалі, конференції, благодійні концерти тощо.
Заступник міського голови Олег Баранков у своєму виступі, зазначив, що  планомірне виконання завдань мовної політики не тільки забезпечить вільний і безконфліктний розвиток мовної самобутності національних меншин України, але й сприятиме створенню умов для утвердження державності української мови, підвищення її престижу, набуття нею рис перспективності і авторитетності.
На сьогодні  між містами побратимами м. Свідниця (Польща), м. Яніни (Греція), м. Санкт-Петербург (Росія) та Ніжином підписані угоди про співпрацю у налагодженні і розвитку плідного взаємовигідного співробітництва в таких галузях, як культура й мистецтво, освіта, наука, спорт, туризм та економіка.  Міська влада зацікавлена в зміцненні дружніх стосунків з м. Зестафоні (Грузія) в цілях обміну досвідом, культурними цінностями.
Начальник управління культури і туризму Валерій Примаченко, повідомив про створення у м. Ніжині історико-культурного заповідника державного значення.
Були розглянуті звернення, пропозиції представників національних меншин щодо реконструкцій пам’ятників архітектури на території Ніжина, благоустрою прилеглих територій, викладання польської та грецької мов у ЗОШ міста.
Секретар міської ради Олег Кірсанов зазначив, що проблемні питання, які висвітлені під час проведення круглого столу не залишаться буз уваги та будуть надані відповідні доручення, ще раз подякував всім учасникам заходу та запропонував провести в м. Ніжині фестиваль національних меншин.
Міська рада Ніжина

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)