Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ніжин : Отець Віталій вночі збив цінний стовп
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ніжин : Отець Віталій вночі збив цінний стовп

31 жовтня 2013

У Ніжині біля заправки 6атюшка Свято-Преображенської церкви Київського патріархату 31-літній Віталій Філозоф в’їхав автомобілем «Рено» у стовп. І повалив його. Було це на початку червня. Комунальники зобов’язують Віталія Васильовича купувати стовп власним коштом, за 4 тисячі гривень. Отець Віталій звертає на страхову компанію. Але назви її… не пам’ятає.

Через тиждень у суд


— Опору вуличного освітлення ми зрізали. На ній висіло вуличне освітлення і супутні дроти. Внаслідок повалення стовпа без радіозв'язку залишились вулиці Носівський шлях, Прилуцька, провулки. З освітленням проблему вирішили — перенесли проводи на іншу опору. Але радіозв'язок досі не поновлено, — говорить заступник начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва у місті Ніжині 40-річна Світлана Сіренко. — Приблизно у той же час ще одного стовпа збила інша людина. Це питання вже вирішене. Чоловік придбав стовпа. Встановлювали його власними силами.

Батюшка нещодавно приходив до мене. Я попросила купити опору. Коштує це близько 4 тисяч гривень. Хто її доставить і встановить, я знайду.

Він не відмовився, але сказав, що хоче зробити це коштом страхової компанії, через суд. Але ж це буде дорожче. Ми подамо в суд. І на нього ляжуть усі витрати.
Страхова мала приїхати у вівторок, 22 жовтня, але ми так нікого і не дочекались. Відшкодувати за опору свої кошти ми не можемо. Це було б порушенням закону.

— Освітлення відновлено. А радіо, скоріше за все, відновлювати не будуть. То, можливо, списати стовп?

— Списати стовп неможливо. На; якій підставі ми це зробимо? Освітлення справді відновлено. Але зараз це зроблено з порушенням, не дотримана необхідна дистанція, що може призвести до провисання проводів.

— Це був аварійний стовп?

— Ні. Він ще стояв би і стояв. У нас є стовпи, які ми міняємо. Але це дерев'яні. Даний стовп був залізобетонний.

Ніжинські комунальники чекатимуть ще тиждень. А потім подадуть на батюшку до суду.

Собака поплутав

— Батюшко, у вас поліс якої страхової компанії? Від кого чекаєте виплати?
— Та... Точно не пам'ятаю...

Чи будуть страховики відшкодовувати збитки? Схоже, ні. Від звернення до компанії (якщо таке було) минуло 90 днів. Це термін, протягом якого страховики приймають рішення, платити чи ні. У будь-якому разі вимагати виплату повинна міськрада як постраждала третя особа.
У Свято-Преображенській церкві отець Віталій служить майже 15 років. Сам родом з Волинської області. Зараз живе у селі Переяслівка Ніжинського району. Батюшка ремонтує церкву вже більше десяти років. Храм усе ще у риштуваннях. Потребує внутрішніх робіт, зовнішніх. Хіба що дерева на даху вже не ростуть.

Отець Віталій приходить у церкву на богослужіння та за необхідністю. Церква працює до 12-ої. Зв'язатися з отцем Віталієм можна по телефону.
— Прислали мене сюди ще юношею, — говорить Віталій Васильович. — Дивись, кажуть. Ну, раз ти, Боже, посилаєш мені, то значить, так і буде.

Пригода з батюшкою сталася 8 червня о першій годині ночі.
— Куди їхали о такій порі? Чи звідки?
— Справи були. Ви мені подзвонили, я прийшов. Люди телефонують. Просять причастити. Може, погано комусь. У мене робочий день може бути і до дванадцятої, і до першої. Так було і того разу. А потім заїхав на вокзал. Дружині квиток на Київ купив. Вона там працює, — пояснює отець Віталій. — Я їхав на ближньому світлі, щоб не сліпити інших водіїв. Темно було. У нас у Ніжині не освітлюються дороги. Раптом перед машиною вискочив собака. Аби не збити, звернув з дороги. І врізався у стовп, що стояв обіч. Машина пом'ялася, я живий-здоровий.
Біля мене зупинилася машина. Я попросив людей викликати міліцію. Від відповідальності не тікав.

— Ви випивали того дня?

— Був суд з цього приводу. Мені присудили 340 гривень штрафу. Якби я був п'яний, хіба такою сумою усе б закінчилося?— питанням на питання відповів Віталій Васильович. (Міліція підтверджує, що того вечора Віталій Філозоф був тверезий. — Авт.).

— Що ж із стовпом? Ставити будете?
— Я ні від чого не відмовляюся. Але три місяці всі мовчали. І тут напередодні Покровського ярмарку у середу чи четвер (ярмарок проходив у суботу, 12 жовтня) — комунальники. І кажуть, що до п'ятниці треба стовпа поставити. Як я за такий короткий термін можу це зробити?

Моя машина була застрахована (цивільна відповідальність). Тому я вирішую питання, щоб страхова компанія заплатила за стовп. Комунальники ж не погоджуються. Говорять: ви купіть, а самі вже розбирайтеся зі страховою.
У крайньому випадку заплачу власні кошти. Але ще треба подивитися, у якому стані ці стовпи. Старі, від них бетон відпадає.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №44 (1434)

Портал Чернигова

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)