Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Жителі центральної вулиці Ніжина занепокоєні сміттєзвалищем
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Жителі центральної вулиці Ніжина занепокоєні сміттєзвалищем

30 жовтня 2013

Сміттєзвалище, яке розташоване неподалік вулиць Овдіївська та Богуна, турбує мешканців Ніжина, які там проживають.

Жителі скаржаться, що сміттєзвалище досить швидко поповнюється сміттям, яке просто не встигають вивозити, і як наслідок – постйні купи непотребу загромаджують територію.

Вони говорять, що кожен місяць платять за вивіз сміття, і зараз там встановлено три контейнери, яких дуже мало для даного мікрорайону, бо сюди возять свій непотріб люди із сусідніх мікрорайонів міста, приватний сектор, які не сплачують за вивіз сміття, а також зносять різні спиляні гілки, які теж потрібно кудись вивозити.

Крім того, поблизу знаходиться монастир, куди часто приїздять паломники з різних міст України, а також іноземці, і ніжинцям неприємний ще й той факт, що у гостей міста асоціації про Ніжин, від побаченого будуть не дуже приємні.

Представники КП «УЖКГ та Б» зауважили, що мешканці вулиці часто приносять сміття і не вкидають його у контейнер, а залишають поруч з ним, а сміттєприбиральна техніка не може забирати сміття, яке лежить поруч зі сміттєвим баком, а не в ньому.

Заступник міського голови з питанбь ЖКГ господарства звернувся до жителів з проханням: «ви зі своєї сторони попрацюйте з людьми, а ми зі своєї сторони також зробимо все можливе, підемо вам назустріч: добавимо контейнер для сміття, тим більше що цілорічно ніхтоне зрізає гілки, їх можна скласти і вивезти окремо, тобто ми візьмемо обов’язки на себе, але й ви ж не підведіть».

До теми:

В 2010 р. Ніжину пропонували побудувати сміттєпереробний завод передставники Київського Закритого Акціонерного Товариства "Технопарк", яке займається технологіями, що впроваджуються в різних галузях народного господарства.
Тоді, до нашого міста столичні гості завітали, аби обговорити питання , щодо технології переробки твердих побутових відходів.

Мова йшла про утилізацію відходів. На Заході вже не перший рік, переробка сміття вважається серйозним бізнесом на рівні держави. В колишньому Радянському Союзі не було впроваджено технологію переробки побутових відходів, і на сьогодні в Україні немає закладів, які готують фахівціцв цієї галузі, також немає коштів на закупку відповідних технологій. (Технологія, яка б могда переробити відходи Чернігівської обл., коштує понад 80 млн. євро).
Ситуація, щодо вирішення утилізації відходів, в усіх містах України – типова (однакова). Для того, щоб проблема вирішувалась, потрібно зрозуміти її в цілому. На сьогоднішній день, в Україні, на жаль, немає не тільки ресурсів, а й бажання вирішувати дане питання.

Представник ЗАТ «Технопарк» Богдан Худик запропонував проект, який базується на сучасних досягненнях технології наук. Він детально пояснив своє бачення утилізації відходів.

В Україні на одну особу припадає приблизно250 кгпобутових відходів на рік. За приклад взяли розрахунок морфології сміття на 100 тис.тон побутових відходів (тобто, що саме люди викидають). Це об»єм приблизно м. Чернігова. Виходить наступна картина:

полімери всіх видів – 10 тис. тон
макулатура - 28 тис. тон
текстиль - 3,5 тис. тон
метал - 3 тис. тон
склобій- 3 тис.тон
органічні відходи - 34 тис. тон
відходи деревини - 4 тис.тон
баласна фракція - 14 тис.тон

(пісок, штукатурка, тощо)


Всі ці відходи потрапляють на полігони. Це, в свою чергу, приносить шкоду природі–як міна заповільненої дії. На першому місці - токсичні речовини, що потрапляють у воду, звідти – в наш цикл харчування, який впливає на імунітет нації. На другому місці – різні мікробіологічні складові, які розносяться з водою а бож з вітром.

Таким чином, виходить, що ми отруюємо самих себе, і рано чи пізно, ми таки це відчуємо.

Для переробки всіх побутових відходів Богдан Худик запропонував завод на чотири модулі: переробка сміття на мілкі та великі частини, далі – все це іде в грубий розмол, попадає на конвеєр. Можна окремо переробити усі пластмаси, макулатуру, текстиль, чорний та кольоровий металолом, склобій. Окремо переробити неможливо тільки органічні відходи, баласну фракцію та деревину.

Окремі побутові відходи можна переробити в дизельне паливо, (за Німецькою технологією, по стандарту Євро 5), крім того, при цьому виробляється теплоенергія, яку можна використовувати, наприклад, для тепличного господарства.

Побутові відходи у вигляді битого скла – найкраща сировина для будівельних матеріалів. Наприклад, піноскло – можнап використовувати в будівництві, як утеплювач, фасадний матеріал, теплоізолятор. По якості – він кращий, ніж скловата. Відходи чорного металу – можна переробляти в чугун, кольорові метали - в звичайну електропровідку, кабель. Крім цього – отримуємо так звані «хвости» переробки відходів: пісок, куски макулатури, тощо. Все це можна переробляти в синтезгаз ,який використовується в металургії. Крім синтезгазу – є тверді відходи – гарячі шлаки, які можна заливати у форми та подрібнювати і використовувати, як щебінь. Це дохідна і серйозна частина самого проекту.

Аби втілити в життя вищезазначений проект, потрібно наступне:

- територія, загальною площею понад6 газемлі, з урахуванням потреби роз»їздних шляхів та складських територій.
- санзахистна зона не більш, ніж 300-500 м., так як переробка відходів не є шкідливою для організма людини
- вартість проекту складає 88 млн. євро. Окупається за 55 міс. За рік можна змонтувати ввесь завод з урахуванням терміну будівництва.

Причому, якщо запускати даний проект – потрібно гарнтії – сміття. Для функціонування заводу потрібно щонайменше 50 тис. тон сміття та налагоджена систематична його доставка на завод. Завод потребуватиме 660 робочих місць, з мінімальною зарплатою 400 євро. До речі, у Ніжині є фахівці, які булі б затребувані на різні робочі спеціальності цього заводу. А на сьогоднішній день, вони працюють на благо столиці. Не виключено, що частина з них, маючи вищу освіту (ВО) – працюють в охоронниїх системах різних підприємств, організацій та торгових центрів м. Києва. Якщо на даному заводі буде вищезазначений рівень заробітної плати, то не буде дивним той факт, що людям комфортніше буде працювати в своєму місті.

Впровадити цей проект можна через муніципальні гарантії, є варіант залучення приватних інвестицій під бізнес-план. Для того, щоб розмовляти з інвесторами, потрібно мати цей бізнес план, який можнва скласти крок за кроком: економічні розрахунки ,відповідні рішення, висновки спеціальної робочої групи іт.д. Кияни зазначили, якщо Кабінет Міністрів підтримає даний проект – то це буде комунальне підприємство, якщо ж інвестор – то підприємство буде приватним.

Доходи підприємства надходитимуть до місцевого бюджету, якщо місцерозташування заводу знаходитиметься на території, що належить місту. Крім того, «відпаде головний біль», з приводу вивозу сміття.

Даний проект ЗАТ "Технопарк" запропонувало семи містам мілліонникам, також виніс на розгляд керівництву нашої області. То ж пропозиція є, потрібно її детально вивчити, проаналізувати і вирішувати : «бути чи не бути».

Матеріал про сміттєпереробний завод 2010 року, на сьогоднішній день проблема вивозу сміття так і залишається досить актуальною.


Автор: Олеся Михайлова для Чернігівщина: події і коментарі

Портал Чернигова

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)