Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ще з дитинства Олександр Адаменко з Ніжина захоплювався колекціонуванням
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ще з дитинства Олександр Адаменко з Ніжина захоплювався колекціонуванням

1 жовтня 2013

Ще з дитинства Олександр Адаменко з Ніжина захоплювався колекціонуванням.

В юності він колекціонував марки, потім значки та іншу дрібницю, але йому це швидко набридало. А головні убори почав збирати всього шість років тому. За ці роки його колекція значно розрослася і налічує зараз близько 140 примірників.

"Моє захоплення почалося з мотоциклетного шолома, до якого ми з другом жартома приробили металеві роги", - розповідає збирач. Тепер цей шолом - талісман колекції.

Велику частину експозиції складають раритетні каски і шоломи. Але є й сучасні головні убори - кашкети офіцерів різних силових структур.

"Ось тут стоять кашкети українських та молдавських начальників міліції, податкової інспекції та митників, - показує колекціонер. - А ось це взагалі ексклюзив - генеральська папаха".

Військові головні убори для 41-річного збирача становлять особливу цінність. Він зміг зібрати всю історію України в офіцерських кашкетах.

"Я не просто колекціоную, але ще й цікавлюся історією речі, збираю інформацію по конкретному антикваріату, а якщо потрібно, то і реставрую", - розповідає Адаменко.

Незвичайні і оригінальні екземпляри Олександру привозять друзі та знайомі. Але це не єдине джерело поповнення його колекції. Рідкісні головні убори він знаходить в Інтернеті і на антикварних виставках у Києві. Часом, щоб отримати бажану річ, збирачеві доводиться в буквальному сенсі відвойовувати її. "Іноді потрібно гарненько поторгуватися, а іноді доводиться міняти - дві за одну", - каже Олександр.

Один з найстаріших головних уборів в колекції - французька каска "Адріано" 1915 року. Тоді вона називалася "піщанкою" і використовувалася в піхотних військах Царської Росії і Франції. Є в колекції і німецька військова каска "М-16" зразка 1914 року.

"У Ніжин вона повинна була потрапити в 1917/18 роках. Мені ж вона дісталася від однієї жінки, яка використовувала її в якості миски для пса", - згадує Олександр .

Отриманий раритет колекціонер спочатку відмив, а потім відреставрував - прибрав іржу і перефарбував. А ще у Адаменко є старовинні пожежні каски, татарські тюбетейки, козачі хутряні шапки і навіть лицарські шоломи.

Свою колекцію Олександр ніколи не оцінював, та й навряд чи погодився б продати.

"Як можна оцінити кашкет, подарований мені моїм першим начальником? Також неможливо оцінити військову каску часів Першої світової, це ж історія", - стверджує збирач.

Перлина колекції - рицарський шолом

Чернігівський Монітор

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)