Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Едина українська книгарня у Ніжині відстояла право на існування
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Едина українська книгарня у Ніжині відстояла право на існування

18 червня 2013

Вже не вперше навколо цієї ніжинської крамниці, де можна придбати переважно літературу, видану українською мовою, розгортається запекла боротьба. Цей рік не став виключенням. 1 квітня 2013 року Міністерство освіти та науки України відмовило книгарні «Освіта» у продовженні терміну дії договору оренди. Проте колектив магазину не опустив рук після рішення міністерства. Листи «полетіли» у всі можливі інстанції. До протесту підключилися деякі народні депутати і журналісти центральних видань. І всім їм спільними зусиллями таки вдалося зупинити свавілля, адже, нагадаємо, діяльність книгарень в Україні захищена на законодавчому рівні.


З 1960 року книгарня «Освіта» розташована у приміщенні Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Після розформування облкниготоргу та приватизації державної книгарні її правонаступником стало ТОВ «Освіта», яке є членом Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Нині асортимент крамниці налічує кілька тисяч різноманітних книжок, 95% з яких - українською мовою. Сюди щодня заходять учні, студенти, люди різних вікових категорій. Здебільшого відвідувачі лишаються задоволеними, особливо тим, що тут можна придбати книгу, видану рідною мовою.

Завідуюча книжковим магазином Ганна Сулій каже, що таке рішення міністерства викликано хвилю протестів з боку громадськості, адже є порушенням Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок».

«На щастя, нам таки вдалося вплинути на неправомірне першочергове рішення стосовно відмови у продовженні терміну дії договору оренди. - говорить пані Сулій. - У травні комісія з майнових питань підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, розглянула звернення Української асоціації видавців і Ніжинського державного університету імені Гоголя та ухвалила рішення надати згоду на продовження договору оренди, укладеного між ТОВ «Освіта» та навчальним закладом. Нам приємно, що справедливість перемогла. Оренду продовжили аж на три роки, тоді як раніше згоду давали лише на рік».


Продавець Наталія Бойко таким рішенням також неабияк задоволена. Каже, що переймалася не так за збереження свого робочого місця, як за своїх постійних клієнтів.

«У нас бувають дні, коли двері крамниці не зачиняються. Це, насамперед. говорить про те, що людям книгарня потрібна. Коли деякі відвідувачі дізналися, що нас хочуть закрити, вони готові були вийти навіть на акцію протесту».

Сніжана Божок, газета "Чернігівщина" №24 (404) від 13 червня 2013 року

 Портал Чернигова

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)