Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Український виборець повен песимізму та критично оцінює “гречку”
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Український виборець повен песимізму та критично оцінює “гречку”

20 квiтня 2012

Такі дані було оприлюднено за результатами репрезентативного опитування, проведеного 30 березня – 4 квітня Соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи”. Цифри, порівняно з 2010 роком, коли ОПОРА замовляла схоже опитування, більш ніж оптимістичні. Тоді, нагадаю, майже кожен 5 громадянин готовий був проголосувати за “чорта лисого”, якщо кандидат розщедриться на живі гроші. В той же час, виборці таки вбачають в своїй активній участі у голосуванні метод протидії фальсифікаціям.
 
Вражає інше, від виборів до виборів українці не вірять в чесну кампанію та її результати. І не грає ролі те, хто при владі. Сьогодні та у 2007 році більше 60% громадян скептично ставляться до перспектив демократичності інституції виборів в Україні. Якщо американець чи європеєць починає з 100% довіри і втрачає її за об’єктивних обставин, то українець починає з 0 і додає лише, якщо на те є конкретні причини.

Таке щеплення проти романтизму щодо виборів зроблена не сьогодні. Кожен з попередніх Президентів доклався до підвищення больового порогу громадян, а хтось не зробив нічого, щоб закріпити позитивні тенденції. Тож, через дії або бездіяльність наших Гарантів, українці перетворилися на прагматичних циніків.

І це, напевно, добре. Адже, обдурити громадян досить важко, а от забезпечити справді конкурентну кампанію, яка буде здійснена в правовому полі та з дотриманням міжнародних стандартів, не намагався ніхто.
 
Радує ж те, що довіра до українських громадських спостерігачів підвищується. І зараз ми маємо 35,2 % респондентів, які переконані в нашій корисності. Тож, довіра до окремих інституцій все ж.
 

За матеріалами monitor.cn.ua

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)