Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Субкультура інтелектуалів Ніжина
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Субкультура інтелектуалів Ніжина

15 лютого 2012

 

Чи можна заробляти гроші та вигравати призи, роблячи ставку лише на власну ерудованість? Можна. Це доводять численні телешоу, у яких люди своїми знаннями виграють мільйони. Останнім часом інтелектуальні ігри охоплюють усе більше коло небайдужих людей, а інтелектуальні клуби перетворилися у своєрідну субкультуру.
 
Унашому місті такі угрупування мають порівняно давню історію. Започаткував їх Олександр Григорович Шевчук. Він проводив найперші інтелектуальні ігри ще у 80-тих роках минулого століття. Із другим випуском ліцею при Ніжинському державному педагогічному інституті він провів справжній турнір, після чого повіз свою команду на змагання у Одесу. З часом сформувалася перша ніжинська команда «Кліо».
 
1999 року Відділ у справах молоді міськвиконкому провів турнір серед школярів і студентів міста. Обласний ліцей також делегував туди свою команду, супроводжував яку Василь Миколайович Сурков. Із цього моменту і почалася нова сторінка у розвитку інтелектуального руху у Ніжині. Саме Василь Сурков і представник другого випуску ліцею Андрій Крига почали розвивати його та зробили таким, яким він є на сьогодні. «Андрій Крига створив команду. Потім я перейшов на тренерську роботу. Масово у Ніжині це почалося у 2002 році», - згадує Василь Миколайович.

На даний момент у Ніжині існує декілька команд різного віку, які займають призові місця не тільки у місцевих змаганнях і конкурсах, а й на Всеукраїнських та Міжнародних. А Василь Миколайович є їхнім тренером, наставником та таким собі продюсером. Він готує свої команди особливим чином. «Я розробив своєрідну систему, – каже він. – Я вирощую лідера, і він допомагає мені постійно. Мої команди цікаво організовані. Я у кожну команду засилаю «мамку» (більш досвідчений гравець – Авт.), яка допомагає команді з різними організаційними питаннями». А проблем такого характеру хоч відбавляй. Щоб поїхати на змагання, треба знайти спонсорів, щоб ті виділили кошти на проїзд, проживання, форму і т. д. Щоб зібратися на тренування, треба домовитися з усіма про час і місце.
 
2010 року губернатор Чернігівської Області Володимир Хоменко дав завдання розробити проект інтелектуального турніру для школярів. До розробки його концепції долучився і Василь Сурков. Минулого року уже вдруге у Чернігові проходив конкурс «Віват, інтелект!», де брали участь школярі з усіх районів області.
 
Не просто телешоу для Ніжина і гра «Найрозумніший». Мабуть, усі в місті знають ім’я Микити Торжевського, який був першовідкривачем цієї гри для ніжинців. Його як ередита виховали мама і бабуся. А от уже до інтелектуального зростання решти дітей, які представляли наше місто у цьому шоу доклав руку і Василь Миколайович. На зйомках цієї програми у Москві з Ніжина уже побувало 7 дітей.
 
У першій половині лютого у місті проходять турніри «Найрозумніший», які сповнені найнеочікуваніших результатів. «Проблемою цієї телепередачі для усіх учасників з Ураїни є те, що вони не уміють думати російською мовою, а це значно впливає на швидкість реакції. У Ніжині ми проводимо турніри українською мовою», – коментує таку ситуацію Василь Сурков. Хоча є одна особливість усіх інтелектуальних клубів світу – їхньою офіційною мовою є російська. Тому і в Англії, і у Фінляндії, і в Італії, і будь-де питання читаються виключно російською мовою.
 
До речі, щодо світових співтовариств, ніжинська команда «Орден Тамплієрів» займає 15 місце у рейтингу подібних світових команд, яких налічується близько 600.
 
А якщо комусь здасться, що це просто – відповідати на непрості запитання, або хтось захоче перевірити своє логічне мислення, пропонуємо вам 4 типові запитання, відповіді на які можна прочитати через дзеркало.
 

Олена Володіна
 

 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)