Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Вето міського голови не було подолане
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Вето міського голови не було подолане

18 сiчня 2012

Відповідно до розпорядження міського голови №2 від 03.01.2012 «Про зупинення дії рішення 21 сесії Ніжинської міської ради шостого скликання від 29.12.2011 року та скликання чергової 23 сесії міської ради 6 скликання»   17.01.2012 року мала відбутись чергова двадцять третя сесія міської ради шостого скликання з цього питання.


Підставою для скликання сесії міської ради було те, що відповідно до п4. ст.59Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення.


В обґрунтуванні зупинення дії рішення сесії міський голова посилається на те, що відповідно до розділу 1 статуту Ніжинської міської газети «Вісті» співзасновниками газети є міська рада і трудовий колектив редакції. Тому при призначені нового керівника газети, обов’язковим має бути згода трудового колективу редакції. Такої згоди на призначення редактором газети «Вісті» Білоусенка Максима Валерійовича трудовий колектив не надав. Крім того на адресу міського голови надійшов лист трудового колективу редакції газети «Вісті» в якому трудовий колектив категорично заперечує про призначення редактором газети Білоусенка М.В.


Тому призначення міською радою на посаду редактора газети Білоусенка М.В. є незаконним, оскільки порушене право трудового колективу на управління юридичною особою.

Також у Білоусенка М.В. відсутня вища освіта за спеціальністю журналіст  і він не має досвіду в управлінні юридичною особою.


Крім того в порушення вимог ч.4 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дане рішення хоча і розглядалось на профільній постійній депутатській комісії, але висновків з цього питання постійна депутатська комісія не надала. Натомість постійна депутатська комісія лише рекомендувала міському голові винести питання про призначення редактора газети «Вісті» на розгляд сесії. 


Також проект рішення попередньо не погоджувався юридичним відділом як цього вимагає ст.22 Регламенту міської ради, у зв’язку з чим відсутній юридичний висновок. 

17.01.2012р. на сесію міської ради прибуло п’ять  депутатів.


Відповідно до п.11 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Ніжинська міська рада відповідно до Законодавства України складається з 50 депутатів. Таким чином23 сесію міської ради 6 скликання можна вважати такою, що не відбулась у зв’язку з неявкою депутатів на сесію міської ради.


Крім того відповідно до п.4 ст.59Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі повторного винесення рішення на сесію міської радиякщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.


У зв’язку з тим, що на сесію міської ради прибуло лише п’ять  депутатів, вето міського голови не було подолане, тому рішення двадцять першої сесії міської ради шостого скликання від 29 грудня 2011року «Про призначення керівника міської газети» вважається таким, що не вступило в законну силу.

 

Начальник юридичного відділу                                       В.М. Градобик

 

17 січня 2012року  

 

nizhynrada.org

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)