Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду

18 сiчня 2012

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 


  Справа: №   2а-101/11                                           Головуючий у 1-й інстанції:  Марченко М.М.     

Суддя-доповідач:  Хрімлі О.Г.  


  У Х В А Л А

Іменем України

"08" грудня 2011 р.                                                                                                           м. Київ  

 Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:  

 

головуючого

суддів      

      

при секретарі  

Хрімлі О.Г.,   

Ганечко О.М.,   

Коротких А.Ю.,   

Архіповій Л.В.,  

    
Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу депутата Ніжинської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 на постанову Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 17 березня 2011 року в адміністративній справі за позовом депутата Ніжинської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 до Ніжинської міської ради Чернігівської області, третя особа: міський голова ОСОБА_6 про скасування рішень, -

 

В С Т А Н О В И Л А: 

  Депутат Ніжинської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 звернувся до Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області з позовом до Ніжинської міської ради Чернігівської області, третя особа: міський голова ОСОБА_6 про скасування рішень від 15 листопада 2010 року «Про затвердження структури апарату виконавчого комітету Ніжинської міської ради», «Про обрання секретаря Ніжинської міської ради шостого скликання», «Про обрання заступників міського голови», «Про виконавчий комітет Ніжинської міської ради шостого скликання».  

Постановою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 17 березня 2011 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.                       


Не погоджуючись з прийнятою постановою, депутат Ніжинської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити адміністративний позов.                


Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.  

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.  


Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 15 листопада 2010 року Ніжинською міською радою Чернігівської області першої сесії шостого скликання прийняті рішення «Про затвердження структури апарату виконавчого комітету Ніжинської міської ради», «Про обрання секретаря Ніжинської міської ради шостого скликання», «Про обрання заступників міського голови», «Про виконавчий комітет Ніжинської міської ради шостого скликання», які затверджені за пропозицією міського голови ОСОБА_6.  


Обґрунтовуючи свій адміністративний позов, ОСОБА_5 посилався на те, що міський голова ОСОБА_6 не мав повноважень ініціювати вирішення питань на пленарних засіданнях ради та засіданнях виконавчого комітету, а також підписувати оскаржувані рішення, у зв’язку з тим, що постановою старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України від 18 грудня 2008 року був відсторонений від займаної посади Ніжинського міського голови Чернігівської області.  


Перевіряючи відповідність оскаржуваних рішень Ніжинської міської ради Чернігівської області вимогам законодавства, колегія суддів виходить з наступного.  


Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.


Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.


Частинами 1, 2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»визначено, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.


Перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.


Частиною 11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.


Згідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.


Ніжинська міська рада Чернігівської області шостого скликання це представницький орган місцевого самоврядування, представляє територіальну громаду м. Ніжина, здійснює від її імені, в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування та складається з 50 депутатів.  

Встановлено, що 15 листопада 2010 року на пленарному засіданні Ніжинської міської ради Чернігівської області першої сесії шостого скликання згідно протоколу були присутніми 47 депутатів, а оскаржувані рішення приймались після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради шляхом голосування.


З матеріалів справи також вбачається, що відносно Ніжинського міського голови ОСОБА_6 була порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 368 КК України.


Постановою старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України від 18 грудня 2008 року Ніжинський міський голова ОСОБА_6 був відсторонений від займаної посади Ніжинського міського голови Чернігівської області.


15 листопада 2010 року була скликана перша сесія шостого скликання, де офіційно повідомлено головою Ніжинської міської виборчої комісії Чернігівської області про підсумки виборів депутатів міської ради VI скликання та міського голови і визнання їх повноважень.

За результатами цього повідомлення депутатами було прийнято рішенням першої сесії шостого скликання від 15 листопада 2010 року «Про підсумки виборів депутатів Ніжинської міської ради шостого скликання та міського голови».


15 листопада 2010 року новообраним міським головою ОСОБА_6 було видане розпорядження № 151-К «Про початок повноважень міського голови», відповідно до якого він приступив до обов'язків міського голови м. Ніжина.


У відповідності до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.


Таким чином, колегія суддів вважає, що згідно до вимог ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»повноваження міського голови м. Ніжина ОСОБА_6, від виконання яких його було відсторонено органом досудового слідства, закінчились 15 листопада 2010 року в день відкриття першої сесії новообраної ради.


За результатами чергових виборів ОСОБА_6 постановою міської виборчої комісії № 36 від 12 листопада 2010 року зареєстровано Ніжинським міським головою.


В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження чи скасування зазначеної постанови.  

Посилання апелянта на лист в.о. начальника відділу з розслідування кримінальних справ у сфері економіки Головного управління з розслідування особливо важливих справ Щербини І.В. від 20 липня 2011 року № 17/1/1-341вих-11 колегія суддів вважає необґрунтованими, у зв’язку з його відкликанням листом начальника відділу з розслідування кримінальних справ у сфері економіки Головного управління з розслідування особливо важливих справ Іщук О. від 21 липня 2011 року № 17/1/1-345вих-11.


З урахуванням викладеного, колегія суддів прийшла до висновку про те, що оскаржувані рішення Ніжинської міської ради Чернігівської області прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.  


Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.


На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.


 Керуючись ст.ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254  КАС України, колегія суддів, -


УХВАЛИЛА:
 

 

Апеляційну скаргу депутата Ніжинської міської ради Чернігівської області ОСОБА_5 - залишити без задоволення, постанову Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 17 березня 2011 року - без змін.      

 Повний текст ухвали буде виготовлений 13 грудня 2011 року.                 

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.                       

 

 

 

 Головуючий суддя                                     О.Г. Хрімлі

 Судді                                                             О.М. Ганечко  

                                                                       А.Ю. Коротких  


За інформацією nizhynrada.org

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)