Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: Названо кричущі факти порушення прав дітей
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Названо кричущі факти порушення прав дітей

4 червня 2009

Профспілки назвали найбільш кричущі факти порушення прав дітей в Чернігівській області з нагоди міжнародного дня захисту дітей.

Про це йшлося під час прес-конференції у вівторок, 2 червня.

З журналістами зустрілися голова Чернігівської обласної організації Національного форуму профспілок України Андрій Дроздов, голова Чернігівської обласної організації Всеукраїнської незалежної профспілки „Трудящі” Олеся Чубко, голова Громадської організації інвалідів „Шанс” Світлана Федорова та Костючок Михайло Володимирович голова позашкільного навчального закладу комплексу дитячо-юнацької спортивної школи Всеукраїнської незалежної профспілки „Трудящі”

За словами Андрія Дроздова, Національний форум профспілок України (НФПУ) занепокоєний станом дотримання прав дітей в Україні. Профспілки зібрали інформацію і виділили найактуальніші проблеми у цій сфері. Пан Дроздов заявив, що сьогодні сотні тисяч дітей в країні є соціально незахищені. Йдеться про ті 130 гривень, які отримують мами, котрі перебувають в декретній відпустці.

“Згідно статті 46 Конституції України громадяни України мають право на своє забезпечення у випадку повної, часткової або тимчасової працездатності, - сказав Андрій Дроздов. - Саме таким періодом і є 3 роки декретної відпустки. Профспілки наголошують на тому, що замість 130 грн. Мами мають отримувати прожитковий мінімум!”

Незважаючи на те, що держава декларує вирішення проблем дітей-сиріт, Україна лишається лідером у Європі за кількістю дітей, які перебувають в інтернатних установах. Голова обласної організації навів наступні дані: 275 закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працюють зараз в Україні. Без батьків живуть близько 103 тисячі дітей, з них 64 тисячі з опікунами. На дитбудинки держава виділяє 400 млн. грн. щороку.

Профспілки проаналізували, що 80% (!!!) з цієї суми йде на утримання установ (зарплата персоналу, витрати на відрядження, ремонт приміщень, комунальні послуги), а лише 20% на потреби дитини.

“Цікаво, що навіть на сиротинцях в Україні навчилися заробляти, - обурювався А. Дроздов. - Загальна площа приміщень шкіл-інтернатів в Україні становить 1417 тис. кв.м., з яких 7,7 тис. кв.м. здані в оренду різним підприємствам. А в Чернігіській області в м. Ніжин, Ніжинський притулок для неповнолітніх винаймає для свого розташування приміщення колишнього дитячого садка в оренду, яке підвідомче Ніжинській міський Раді. Орендна плата складає 2000 грн., міська влада пішла на поступки у вигляді пільги в розмірі 30% від суми оренди.

Говорячи про забезпечення дітей-сиріт, Андрій Дроздов прокоментував морально застрілі інструкції, згідно яких вихованці інтернатних закладів забезпечуються одягом. Згідно цього документу один хлопчик має ходити в одних штанах і трьох сорочках протягом 2 років, в одній футболці протягом півроку.

Також він “має право” на півтори пари шкарпеток на місяць і на одну зимову куртку раз на 3 роки. Для дівчинки передбачено на рік 5 пар шкарпеток, 8 одиниць білизни і одна сукня. На 2 роки – одна пара зимового взуття, шкільна форма і джемпер. Більшість інтернатів вирішують проблеми дитячого гардеробу за рахунок спонсорських коштів та “секонд хенду”.

Щодо харчування, то вихованці інтернатів харчуються переважно дешевою крупою та вареними овочами - буряком та морквою, оскільки на повноцінне харчування – а воно обходиться в 20-30 гривень на одну дитину – більшість закладів не мають грошей, сказав Андрій Дроздов.

Світлана Федорова говорила про забезпечення дитячих будинків в Чернігівській області. За її словами, сьогодні на Чернігівщині на обліку станом на 1 січня 2009 р. перебувають 2900 діток без батьків. На території нашої області діють 24 заклади шкіл та будинків-інтернатів. Найактуальнішими проблемами цих закладів є те, що органи місцевого самоврядування приділяють мало уваги проблемам, які є в цих закладах , а особливо в тих де виховуються діти інваліди.

Пані Чубко повідомила, що 31 травня НФПУ на Алеї Героїв влаштували свято “Допоможи дітям”. На святі були присутні всі вікові категорії діток м. Чернігова, діти інваліди. “Ми закликали всіх небайдужих допомогти нужденним дітям, - сказала Леся Чубко. - Ми зініціювали благодійні заходи – благодійні вистави для дітей сиріт. І звернулися за допомогою в організації цих заходів до найбільших роботодавців регіону.

Дуже гострою на сьогодні є проблема майбутнього випускників інтернатів, зазначила О. Чубко.

Це молоді люди з несформованим світоглядом, які позбавлені засобів до існування. Не забезпечивши їх навчанням і житлом, держава штовхає їх на кримінальний шлях, переконана активіст профспілок. У зв’язку з цим Національний форум профспілок України вимагає прийняти законодавчі норми, які б надали вихованцям інтернатів гарантії повноцінного розвитку: безплатну освіту, підвищену стипендію та обов’язкове забезпечення гуртожитком.

Голова обласної організації профспілки “Трудящі” озвучила позицію Форуму щодо системи професійної освіти в Україні. НФПУ вже давно виступає за те, щоб система профтехучилищ була передана під управління профспілок, а розпродані приміщення цих навчальних закладів повернуті. Відроджена, реформована і перепрофільована система ПТУ стане основою створеного профспілками Фонду праці! Фонд праці – це структура, яка не тільки займається тим, що забезпечує від імені громадськості та профспілок контроль за мірою зайнятості і безробіття в країні. Це організація, яка також опікується підготовкою робочої сили і налагоджує зв'язок із роботодавцями, які її потребують.

Справа в тому, що лише профспілки володіють повною інформацією про те, яких спеціалістів потребують нинішні підприємства. Профспілки зможуть налагодити систему, коли ПТУ отримує від підприємства замовлення на того чи іншого спеціаліста і готує його, знаючи, що цей фахівець потрібен.

Саме в такий спосіб профспілки готові опікуватися і вихованцями інтернатів, наголосила Леся Чубко. Через систему профтехучилищ профспілки не лише сприятимуть здобуттю професії, а й працевлаштуванню молодого спеціаліста-сироти. Він отримуватиме профспілкові консультації з трудового права, допомогу в підписанні трудового договору, сприяння в отриманні житла.

Якщо такий молодий спеціаліст захоче зосередитись на профспілковій роботі, він може стати активістом Трудового альянсу молоді, що працює при НФПУ. Це дасть йому можливість стати активним громадянином, розвиватися як особистість, займатися спортом на профспілкових спортивних базах. “В ситуації, коли держава не опікується випускниками інтернатів, профспілки мають стати для таких молодих людей середовищем соціалізації, простіше кажучи – новою сім’єю”, - переконана пані

Ммхайло Костючок голова позашкільного навчального закладу комплексу дитячо-юнацької спортивної школи Всеукраїнської незалежної профспілки „Трудящі” звернув увагу на проблематику спортивного виховання дітей та молоді Чернігівської області.

Особливу увагу активісти профспілок звернули на проблему оздоровлення дітей з повноцінних сімей.

Вони повідомили, що в Україні працює Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який займається оздоровленням дітей застрахованих працівників. Використаний бюджет фонду на 2008 рік – 7,2 млрд. грн. Чисельність застрахованих осіб, які платять відрахування до фонду, за 2008 рік склала 13,9 млн. осіб, а страхувальників – 1,4 млн. Тобто понад 15 млн. чоловік сплачують внески до фонду. На фінансування дитячого оздоровлення у 2008 році виділено 163 млн. грн. Було оздоровлено лише 303 287 дітей застрахованих осіб.

Для порівняння: на організаційно-управлінські заходи Фонду витрачено 455 млн. грн., плюс зарплати працівникам фонду – 270 млн. грн. Середня вартість путівки в 2008 році в заміських дитячих оздоровчих закладах становила 1368 грн. При цьому Фонд сплачував 37% вартості путівки, батьки – 26%, страхувальники – 12%, профспілкові організації – 10%, інші кошти становили 15%.

Активісти Національного форуму профспілок України закликали всіх не бути байдужими до проблем дітей та допомагати вирішувати їх в міру своїх можливостей. 

http://val.ua/politics/region/198115.html

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)