Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/nizhyn/public_html/kernel/cfg.php:2) in /home/nizhyn/public_html/site/logic.php on line 2
- сайт міста: У Ніжині відкриється виставка присвячена митрополиту Андрію Шептицькому
 

Фотогалерея

Візитівка міста

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

У Ніжині відкриється виставка присвячена митрополиту Андрію Шептицькому

16 листопада 2015

 У понеділок, 16 листопада в приміщенні Художнього відділу Краєзнавчого музею імені І. Спаського відбудеться відкриття виставки присвяченої 150-й річниці з Дня народження настоятеля Української греко-католицької церкви, митрополита Андрія Шептицького. Відкриття виставки заплановано на 14:30.


Митрополит Андрій Шептицький (1865 - 1944) очолював Українську греко-католицьку церкву з січня 1901 року і до самої своєї смерті в 1944-му. Протягом цього часу він докладав значних зусиль для розбудови греко-католицької церкви. Будучи одним з найбагатших людей Галичини підтримував українські культурно-просвітницькі товариства "Просвіта", "Рідна школа", на власні кошти заснував у Львові Національний музей в якому зібрав одну з найбільших в Європі колекцій іконопису, відкрив у Львові лікарню, ряд українських навчальних закладів. Як галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.


Під час Другої світової війни Шептицький намагався примирити між собою українців, зокрема і організації ОУН(М) та ОУН(Б), які нерідко конфліктували між собою. Виступав проти міжнаціональної ворожнечі та проти знищення євреїв, багато з яких врятував особисто, переховуючи у власній резиденції та підпорядкованих йому монастирях та церквах.


 

Головний портал Ніжина 

Міська громада

Ніжин
за часів незалежності
України

Система послуг

Новини України

TyTa
Цей веб-сайт створено в рамках програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)